Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Studijos

Abituriente,
Jei tau įdomu kaip atsiranda miestas, kaip jis auga ir plečiasi, kaip formuojasi aplinka, kurioje mes visi gyvename ir nori pats tai kurti – studijuok VGTU Miestų statybos katedroje. Norėdamas įgyti bakalauro diplomą, rinkis studijas pagal miestų inžinerijos programą. Studijuodamas susipažinsi su:
· Miestų teritorijų užstatymo planavimu, jų inžinerine įranga,
· Miestų transportu ir jo eismo organizavimu,
· Miestų ūkio sistemomis,
· Miestų ūkio valdymo ir tvarkymo priemonėmis, ekonominiais bei techniniais klausimais,
· Miestų statinių rekonstrukcija, eksploatavimu ir renovacija.
Studijose sužinosi kaip:
 • Formuojama gyvenamųjų teritorijų aplinka.
 • Sudaromi miestų skaitmeniniai planai ir kompiuterizuotos duomenų bazės.
 • Kuriami miesto keleivinio transporto tinklo, eismo organizavimo ir reguliavimo projektai.
 • Vertinamas transporto neigiamas poveikis aplinkai.
 • Racionaliai miesto teritorijoje panaudojama energija .
 • Šiltinamas ir renovuojamas būstas.
 • Rengiami kraštovaizdžio architektūros projektai.
Miesto statybos katedra palaiko glaudžius ryšius su daugelio Europos valstybių aukštosiomis mokyklomis. Galėsi išvykti studijuoti į Daniją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Ispaniją, Švediją, Portugaliją, Austriją, Lenkiją ir kitas šalis.
Sėkmingai baigęs pagrindines bakalauro studijas toliau galėsi tęsti mokslus magistrantūroje.
Dar vėliau siekti mokslų daktaro laipsnio doktorantūroje – statybos inžinerijos kryptyje.
Jei aktyviai domėsiesi mokslu, rodysi iniciatyvą galėsi dalyvauti moksliniuose tyrimuose bei įvairiuose tarptautiniuose projektuose.
Mūsų katedroje parengti kompetentingi, aukštos kvalifikacijos specialistai sėkmingai dirba ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Švedijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Rumunijoje.
 
 Būsimas Studente,
Jei esi iniciatyvus, aktyvus, nebijai mokslo knygų -  įsiliek į Miestų statybos katedros studentų gretas!
 


 

Vytautas Palevičius

Vardas Pavardė: Vytautas Palevičius
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Civilinė inžinerija.
Dabartinės darbovietės pavadinimas: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Teritorijų planavimo mokslo institutas.
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Baigdamas vidurinę mokyklą, nežinojau kur studijuoti ir kuo norėčiau būti, bet 100 procentų buvau užtikrintas, kad studijuosiu Vilniuje. Matydamas, kad visi klasiokai jau apsisprendė kur studijuoti ir ko siekti iš gyvenimo, kitą vakarą nuėjau į biblioteką ir atsisėdęs prie interneto pradėjau vartyti Vilniaus miesto universitetų tinklapius. Skaičiau ilgai ir nuobodžiai, kol neatsiverčiau VGTU Aplinkos fakulteto Miestų statybos katedros siūlomą studijų programą, dar tada ji buvo pavadinta „Civilinė inžinerija‘. Studijos aprašymas buvo gana „gyvas“ ir įdomus, bet svarbiausia aš norėjau sužinoti kuo gi aš tapsiu pabaigęs šia specialybę? O čia tada ir prasidėjo – miestų projektavimas, miestų infrastruktūros plėtra, gatvių ir kelių tiesyba, rekonstrukcija ir t.t. Nuo to momento jau nebeieškojau naujų siūlomų studijų. Eidamas namų link ir pasitelkdamas lakią abituriento vaizduotę įsivaizdavau, kad būsiu miestų statybos inžinierius.
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Ši specialybė yra pirmiausia patraukli tuo, kad Miestų statybos katedros dėstytojų paskaitos labai skiriasi nuo kitų dėstytojų dėstomų dalykų. Mūsų dėstytojai dėsto realius dalykus, kuriuos jie praktiškai pritaiko užskaitinėje veikloje. Studentai supažindinami su naujausiomis technologijomis bei programinėmis įrangomis, kurios yra realizuojamos paskaitų ir laboratorinių užsiėmimų metu. Labai svarbu paminėti, kad labai maloni katedros administracija ir dėstytojai, jie visada padės sudėtingose situacijose atsidūrusiems studentams.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Įsivaizdavau, kad projektuosiu miestus. Ateitis beveik tapo realybe, darbo specifika panaši.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Kiek esu girdėjęs iš buvusių studijų grupės draugų, kad VGTU diplomas vertinamas labai teigiamai, gal net ir geriausiai, nes VGTU yra „technikos“ universitetas, kuriame studentai mokomi techninių dalykų.
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Žinoma, kad liko. Viena paskutinė šilta akimirka – paskutinė paskaita, kur katedros dėstytojai buvo mūsų kailyje, o mes jų.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Beabejo patarčiau studijuoti VGTU.
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Techniškiems abiturientams geresnio universiteto negalėčiau pasiūlyti.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Todėl, kad Vilnius labiausiai besivystantis Lietuvos miestas ir tik čia didžiausios galimybės save realizuoti Miestų inžinerijos srityje.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Sėkmės stojantiesiems!

Vytautas Grigonis

Vardas Pavardė: Vytautas Grigonis
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Civilinė inžinerija.
Dabartinės darbovietės pavadinimas: Vilniaus Gedimino technikos universitetas.
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Šiame fakultete radau geidžiamą specialybę susijusią su transporto infrastruktūros planavimu ir projektavimu. Vėliau keitėsi studijų programos ir pavadinimai, atsirado naujų galimybių, todėl aš gilinau savo žinias energetinio planavimo srityje. Manau, kad vienas iš labai akivaizdžių privalumų – galimybė migruoti tarp giminingų specialybių (Bakalauro ir Magistratūros metu) ir gauti įvairiapusį išsilavinimą.
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Gautas Civilinės inžinerijos bakalauro laipsnis ir žinios suteikia galimybę kurti miesto infrastruktūros viziją inžineriniu požiūriu, parinkti geriausius infrastruktūros plėtros variantus. Tai kūrybinis darbas, kur vizijos realizuojamos panaudojant inžinerinius sprendimus.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Pasiekiau tikrai daugiau nei buvau užsibrėžęs. Dirbu pedagoginį darbą VGTU, taip pat praktikuoju. Bendravimas su studentais, praktinių žinių naudojimas paskaitose yra puiki realybė.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Aš manau, kad vertina kaip gerą kokybės ženklą.
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Akademiniai dalykai. Matyt, labiausiai man įsiminė galimybės studijuoti užsienio universitetuose: Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Taivanyje. Iš gyvenimiškų dalykų: šiltas bendravimas, studentiškas gyvenimas.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Jei tu aktyvus, nebijai iššūkių, sieki užsibrėžtų tikslų ir žinių, - studijuok VGTU. Mūsų specialybės yra inžinerinės, o šis žodis susijęs su didele atsakomybe ir didesniais reikalavimais.
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Drąsiems žmonėms tai gera pradžia profesiniame gyvenime, galimybė išvažiuoti į užsienį studijų metu ir sugrįžti. Likti Lietuvoje ir gyventi kokybišką gyvenimą. Jei jau taip nutiktų, kad išvyktumėte – magistrantūros studijas galite tęsti užsienio universitetuose, dirbti darbą pagal specialybę.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Aš Vilnietis, todėl tai buvo tinkamiausias pasirinkimas.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Mastykite drąsiai ir nebijokite atsakomybės, nuosekliai siekite savo tikslų.

Vita Buivydienė

Vardas Pavardė: Vita Buivydienė
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Civilinė inžinerija.
Dabartinės darbovietės pavadinimas: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Teritorijų planavimo mokslo institutas.
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Stojant 2003 m. į pasirinkimų sąrašą buvo galima surašyti 20 specialybių. 90 proc. specialybių surašiau iš VGTU universiteto. Į aplinkos inžinerijos fakultetą įstojau todėl, kad specialybėms iš šio fakulteto buvau suteikusi pirmumo vietą.
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Man ši specialybė patinka tuo, kad darbas nėra nuobodus, nuolat keičiasi teritorijos, objektai, miestai, taip pat VGTU vienintelis Lietuvos universitetas ruošiantis civilinės inžinerijos specialistus, kas sudaro mažesnę konkurenciją darbo rinkoje.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Įsivaizdavau, kad pabaigus universitetą teks dirbti darbą ne pagal specialybę, tačiau viskas yra kitaip - dirbu labai įdomų darbą ir tuo esu patenkinta.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Mano darbdavys šį diplomą vertina labai.
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Žinoma, kad taip, ypač iš gyvenimo bendrabutyje, kuriame reikėjo vadovautis „BENDRO ŠAUKŠTO“ taisykle. Pirmieji pasivaikščiojimai po didįjį Vilnių visada pasibaigdavo klausimu „SAKYKITE PONE, O KAIP MAN NUVAŽIUOTI Į SAULĖTEKĮ?“. Bemiegės naktys ruošiantis egzaminams, nors laiko iki jo turėjau iki valios, bet vis tiek viskas likdavo tai paskutiniajai nakčiai.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Taip, žinoma. Nes universitete mes įgauname visapusiškos patirties, visa tai mus paruošia gyvenimui, savęs realizavimui išėjus į plačią darbo rinką.
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Manau, VGTU universitetas gerai paruošia inžinierius. Tai vienas iš stipriausių universitetų, stiprūs savo žiniomis dėstytojai. Čia įgyjamos ne tik teorinės žinios, bet ir praktinės.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Ne. Studijuoti VGTU inžinerinę specialybę pasirinkau norėdama pratęsti giminės išsilavinimo giją. Mano senelis, tėtis, sesuo yra inžinieriai, todėl ir aš nuėjau jų pėdomis.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Kuo smagiau praleisti laiką studijų metais. Nenukabinti nosies jei nepasisekė išlaikyti egzamino iš pirmo karto - visada yra antras ir trečias.

Jūratė Venckauskaitė

Vardas Pavardė: Jūratė Venckauskaitė
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Miestų inžinerinės informacinės sistemos.
Dabartinės darbovietės pavadinimas: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Teritorijų planavimo mokslo institutas.
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Patarė artimieji, keli pažįstami draugai jau mokėsi šiame fakultete. Tuo metu kai stojau buvo prognozuojama, kad labai reikės ateityje inžinierių Lietuvoje. Be to, inžinierius visada buvo perspektyvi specialybė.
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Stojant specialybė pasirodė labai šiuolaikiška ir novatoriška. Bendrai tariant šiuolaikiniame technologijos pasaulyje informacinės sistemos yra varomoji jėga.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Norėjau dirbti nekilnojamojo turto srityje, realybėje pasirinkau teritorijų planavimo sritį. Nuo pirmo magistratūros kurso dirbu universitete. Vilniaus Gedimino technikos universitetas nuo kitų Lietuvoje esančių manau išsiskiria tuo, jog ne tik užsiima moksliniais darbais, bet ir realiais užsakomaisiais projektais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Daug bendraujame su savivaldybėmis, kitomis užsienio šalimis. Dažnai dalyvaujame tarptautinėse konferencijose. Užsimezgė daug glaudžių kontaktų su užsienio specialistais ir mokslininkais.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Labai vertina. Ieškant darbo daug darbdavių atkreipdavo dėmesį, kad diplomą išdavė Vilniaus Gedimino technikos universitetas.
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Žinoma, kad taip! Su kursiokai, vis dar palaikau ryšius. Susitinkame ne tik bendrai laisvo laiko praleisti, bet ir darbinėje aplinkoje. Daug kurso draugų dirba įstaigose, su kuriomis bendradarbiaujame ir dirbame kartu.
Taip pat, didelį įspūdį paliko galimybė išvykti rašyti baigiamąjį darbą į Vokietiją. Buvau išvažiavusi per studijų mainų programą ERAZMUS. Susipažinau su naujais draugais iš įvairių šalių su kuriais ir toliau bendraujame.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Patarčiau.
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Šis universitetas yra geriausias technikos srityje. Galima gauti daug profesinių žinių. Be teorinių žinių didelė galimybė gauti ir praktinių. Be to, didelė tikimybė susirasti darbą iš karto po studijų ar net studijų metu.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Neįtakojo, nes pati esu vilnietė.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Ištvermės, didesnio žingeidumo, noro pažinti.

Paulius Kairiūkštis

Vardas Pavardė: Paulius Kairiūkštis
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Miestų inžinerinės informacinės sistemos
Dabartinės darbovietės pavadinimas: VĮ „Vilniaus regiono keliai“
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Nuo pat mažens domėjausi architektūra, statyba bei kitais inžineriniais mokslais. Bakalauro studijoms pasirinkau civilinę inžineriją (vėliau miestų statybą ir planavimą), nes apima plačią veiklos sritį, o magistrantūros studijoms miestų inžinerines informacines sistemas dėl jų novatoriškumo ir perspektyvumo.
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Miestų inžinerinės informacinės sistemos – labai perspektyvi novatoriška sritis, labai plačios jos panaudojimo galimybės, kurios ateityje, manau, dar labiau plėsis.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Planavau dirbti detaliojo teritorijų planavimo srityje, tačiau šiuo metu dirbu kelių ir gatvių eismo saugumo srityje, gilinuosi į inžinerinių eismo saugos priemonių panaudojimo galimybes ir perspektyvas.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Taip
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Žinoma. Ypač šiltai prisimenu bakalauro studijų ketvirtą kursą, kurio metu tvyrojo ypač jauki atmosfera tiek tarp grupiokų, tiek ir santykiuose su dėstytojais.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Taip, jeigu tik jie turi polinkį į tiksliuosius mokslus.
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Todėl, kad jos yra praktiškos ir perspektyvios. VGTU ruošiami specialistai yra vertinami darbdavių.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Esu vilnietis, todėl kitų galimybių ir nesvarsčiau.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Siekti žinių dėl savęs (o ne dėl diplomo), neapsiriboti paskaitų metu gaunama informacija, papildomai tobulėti savarankiškai.

Egidijus Skrodenis

Vardas Pavardė: Egidijus Skrodenis
Pabaigta: Aplinkos inžinerijos fakultetas, Miestų inžinerinės informacinės sistemos
Dabartinės darbovietės pavadinimas: Lietuvos automobilių kelių direkcija, prie Susisiekimo ministerijos
Kodėl nusprendėte studijuoti VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete? Labai traukė civilinės inžinerijos specialybė
Kuo patraukli Jūsų pasirinkta specialybė? Ji labai įdomi ir dirbant pagal specialybę galima itin ženkliai pagerinti mūsų šalies gerovę.
Kaip įsivaizdavote savo ateitį ir kokia realybė? Savo ateitį įsivaizdavau maždaug tokią, kokią dabar turiu dabartį. Manau, kad viskas priklauso nuo paties žmogaus.
Ar vertina VGTU diplomą darbdaviai? Labai vertina.
Ar liko atmintyje kokių nors šiltų akimirkų iš studijų laikų?
Šiltų akimirkų iš studijų laikų liko labai daug.
Ar patartumėte jaunesniems draugams, savo vaikams pasirinkti studijas VGTU? Patarčiau rinktis vien tik šį universitetą !!!
Kodėl patartumėte abiturientams studijas VGTU? Todėl, kad tai yra pakankamai aukšto lygio universitetas, siūlantis studijuoti tokiose specialybėse, kurių nėra kituose universitetuose. Taip pat yra pakankamai stipri mokymo bazė, pažangios laboratorijos. Universitete dirba aukšto lygio dėstytojai.
Gal Jūs pasirinkote VGTU todėl, kad ši aukštoji mokykla yra sostinėje? Ne. Šį universitetą pasirinkau, nes traukė specialybė, kurios negalėjo pasiūlyti kiti Lietuvos universitetai.
Ko palinkėtumėte stojantiesiems į VGTU? Stiprybės ir stropumo mokantis.

Dėstytojų budėjimo katedroje grafikas

 
Darbuotojai
Kab. Nr.
Pirmadienis
Antradienis
Trečiadienis
Ketvirtadienis
Penktadienis
Prof.
Marija Burinskienė
510
1000-1200
Priėmimo valandos
1620 konsultacija
1810 paskaita
 
M
1400-1530
Dekanato posėdis
1200-1400
Priėmimo valandos
1345-1430
Katedros posėdis
M
Doc.
Gražvydas Mykolas Paliulis
508
1430-1630 B
 
M
M
 
1400-1600
1200-1500 B
 
Doc.
Jurgis Zagorskas
3.19
 1200-1400 B
Architektų fak. AR-I 3.19 aud
0830-1030 B
 
 M
 M
M
Doc.
Vytautas Palevičius
508
M
M 
 1230-1430 B
 
 M
 M
Doc.
Darius Kalibatas
507
M
1345-1430
SRC (naujas pastatas 507 kab.)
 M
 M
 M
Lekt.
Marius Jakimavičius
 
1300-1700 M
Konarskio g. 28A Hnit-Baltic
(pasiskambinti 861491408)
 M 
 
 M
 M
 M
Doc.
Vytautas Grigonis
505
M
1945-2130 
(I sav.) B
1200-1400 
(II sav.) B
1600-1800 
(I sav.) B
1400-1600 
(II sav.) B
 
M
M
Doc.
Edita Šarkienė
505
M
1300-1500 B
 
 M 
1400-1600 B
M
Lekt.
Aušrinė Griškevičiūtė-Gečienė
505
 M 
M
 M 
M
1000-1100 B
(I sav.)
0830-1000 B
(II sav.)
Lekt.
Mindaugas Staniūnas
505
 M 
1345-1445 B
M
M
Dokt.
Vytautas Bielinskas
505
M
1630-1730 B 
A. Goštauto g. 8-234, (prieš atvykstant pasiskambinti 863885452)
 M
 M
 M
Asist., dokt.
Andrius Barauskas
508
M
 M
 M
 
  1530-1630 B 
(prieš atvykstant pasiskambinti 863105435)
 M
Dokt.
Vytautas Dumbliauskas
505
1810-1910
 
 M
 M
 M
 M
Dokt.
Modesta Gusarovienė
 
1600-1700
Žolyno g. 15 (prieš atvykstant pasiskambinti 860087124)
 M
 M
 M
 M
Asist.
 Rūta Skripkienė
506
800-1645
TPMI
PP
800-1645 TPMI
PP
 800-1645 TPMI
PP
 800-1645 
TPMI
PP
800-1530 TPMI
PP
 
Asist. dokt.
Dovilė Lazauskaitė
506
M
 
1700-1800 B
 
M
M
M
 
Kristina Gabrulevičiūtė-Skebienė
506
-
-
-
-
-
Pastabos: M – mokslinis darbas, B – darbas katedroje, TPMI – darbas Teritorijų planavimo mokslo institute, P – pietų pertrauka (11.30-12.00 val.). 

Vilniaus m. BP iki 2015 metų žemės naudojimo reglamentai

BIKE PAL

Tarptautinis projektas BIKE PAL
2011 spalio 04 d. ETSC pristatė naują tarptautinį projektą BIKE PAL.
ETSC – nepriklausoma, pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas mažinti transporto sukeliamų mirčių ir sužeidimų skaičių Europos keliuose.
BIKE PAL yra trejų metų Europos projektas, kurio pagrindiniai tikslai – skatinti dviračių transporto plėtrą ir siekti ženkliai pagerinti dviratininkų saugą keliuose.
Lapkričio 30 d. Lietuvoje lankėsi Europos Transporto Saugaus eismo tarybos (European Transport Safety Council – ETSC) vadovas Antonio Avenoso ir komunikacijos vadovas Mircea Steriu. Pagrindinis vizito tikslas – pristatyti dviračių transporto plėtros projektą BIKE PAL, kuriame Lietuva dalyvaus kaip viena iš dešimties atrinktų ES šalių. ETSC atstovai pasidalijo savo gerąja dviračių transporto plėtros patirtimi, kaip galima skatinti dviračių transporto patrauklumą.
Po apsilankymo BIKE PAL pristatymo paskaitoje ir susipažinę su BIKE PAL projektu, studentai turėjo galimybę parengti projekto idėją ir pateikti ją ETSC. Projekto metu studentai dirbo grupėmis po du.
Remiantis gerąja praktika ir rekomendacijomis, BIKE PAL sudarys lengvai skaitomus vadovėlius dviratininkams, kurie bus platinami visų pirma universitetų studentams bendrų ES universitetuose skaitomų paskaitų turo metu.
Daugiau informacijos apie BIKE PAL projektą skaitykite ETSC interneto svetainėje:
http://www.etsc.eu/bike-pal.php

DIAUSS

DIAUSS
 
Projekto pavadinimas:
 Automobilių pramonės ir miestų inžinerijos studijų plėtra ir tobulinimas Serbijoje
Projekto pavadinimas
(anglų k.):
 Development and Improvement of Automotive and Urban Engineering Studies in Serbia
Pavadinimo santrumpa:
 diauss
Tarptautinė programa:
 tempus_logo
Projekto pradžia:
 2011 m.
Projekto trukmė:
 3 metai
Projekto tikslas:
Sukurti ir įregistruoti naujas Serbijos tarpdisciplininio mokymo pirmosios ir antrosios pakopos studijų programas automobilių inžinerijos ir miestų inžinerijos srityje:
 • gerinti viešųjų paslaugų ir gyvenimo kokybę miestuose,
 • padidinti darbo jėgos kokybę ir potencialą,
 • padidinti universitetų absolventų įsidarbinimo galimybes.
Studijų programos atitiks Bolonijos proceso reikalavimus, siekiama tarptautinio skaidrumo ir akademiniobei profesinio pripažinimo.Studijų programos bus diegiamos keturiuose Serbijos universitetuose, bendradarbiaujant akademiniams ir socialiniams partneriams bei dalyvaujant keturiems Europos sąjungosUniversitetams, kurie turi didelę patirtį vykdant miestų ir automobilių inžinerijos studijų programas.
Projekto veiklos:
Automobilių inžinerijos ir miestų inžinerijos pirmosios ir antrosios pakopų mokymo programų, dalykų, struktūros, turinio, į studentus orientuotų modernių mokymo metodikų studijų programų sukūrimas ir jų įgyvendinimas.
Projekto dalyviai:
 Projekte dalyvauja studentai, besimokantys šiuose universitetuose:

- Kragujevaco universitetas (University of Kragujevac), (Serbija) – projekto koordinatorius;
- Vilniaus Gedimino technikos universitetas, (Lietuva);
- Turino technikos universitetas (Politecnico di Torino), (Italija);
- Bolonijos universitetas (Alma Mater Studiorum Universita di Bologna), (Italija);
- Košice technikos universitetas (Technical University of Kosice), (Slovakija);
- Nišo universitetas (University of Nis), (Serbija);
- Novi Pazar valstybinis universitetas (State University of Novi Pazar), (Serbija);
- Novi Sad universitetas (University of Novi Sad), (Serbija);
- Miestų ir savivaldybių konferencija (The Standing Conference of Towns and Municipalities), (Serbjia);
- Fiat automobilių centras (Fiat automotive Serbia), (Serbija);
- Serbijos prekybos ir pramonės rūmai (Regional Chamber of Commerce and Industry), (Serbija);
- Serbijos inžinierių rūmai (Serbian Chamber of Engineers), (Serbija);
- Vidurio Serbijosregiono automobilių klasteris (Regional Automotive Cluster of Central Serbia), (Serbija);
- Trstenik technikos mokykla (Technical school,Trstenik), (Serbija);
- "Jovan Zujovic"aukštoji technikos mokykla (Technical school "Jovan Zujovic"), (Serbija);
- Kragujevac politechnikos mokykla (Polytechnic school Kragujevac), (Serbija);
- "Djura Jaksic" vidurinė mokykla (Secondary school "Djura Jaksic" Raca), (Serbija).
Internetinis puslapis

DGA

DGA
 
Projekto pavadinimas: Darniosios gyvenamosios aplinkos studijų srities programų atnaujinimas, inovatyvių mokymosi metodų pagalba stiprinant tarpdalykines sąsajas ir diegiant darniosios raidos sampratas
Projekto pavadinimas
(anglų k.):
 -
Pavadinimo santrumpa:
 DGA
Tarptautinė programa:
 +
Projekto pradžia:
 2010 m. Gegužė
Projekto trukmė:
 2012 m. Gruodis
Projekto tikslas:
Atnaujinti studijų programas, stiprinti darnios gyvenamosios aplinkos studijų srities tarpdalykines sąsajas
Projekto veiklos:
Projekto metu bus atnaujintos penkios pirmosios pakopos studijų programos, siekiant stiprinti darnios gyvenamosios aplinkos studijų srities tarpdalykines sąsajas, orientuotas į studijų kokybės gerinimą ir tarptautiškumo didinimą Europos Sąjungos lygmenyje. Bus parengta elektronine forma atnaujinamų modulių visa būtina mokymosi medžiaga, kuri bus patalpinta atitinkamo dalyko dėstytojo tinklalapyje. Bus parengti 10-ies kompleksinių projektų metodiniai nurodymai elektronine forma. Atnaujintos studijų programos turės atitikti LR ir Europos Sąjungos teisinę bazę bei Bolonijos proceso principus.
Projekto dalyviai:
Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos inžinerijos fakulteto katedros:
- Miestų statybos katedra;
- Aplinkos apsaugos katedra;
- Geodezijos ir kadastro katedra;
- Hidraulikos katedra;
- Pastatų energetikos katedra;
- Vandentvarkos katedra.

Universitetinės pirmosios pakopos (bakalauro) studijos

Universitetinės pirmosios pakopos (bakalauro) studijos
Modulio kodas Pavadinimas Kreditai ECTS kreditai Skyrius
APMSB08713 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Teritorijos sutvarkymas) 7,5 7,5 D
APMSB08713 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Teritorijos sutvarkymas) 7,5 7,5 N
APMSB07717 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 3 3 D
APMSB07717 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 3 3 N
APMSB07710 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Teritorijos sutvarkymas) 3 3 D
APMSB07710 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Teritorijos sutvarkymas) 3 3 N
APMSB11712 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Teritorijos sutvarkymas ) 3 3 F
APMSB11712 Bakalauro baigiamasis darbas 1 (Teritorijos sutvarkymas ) 3 3 I
APMSB08719 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Susisiekimo infrastruktūra) 7,5 7,5 D
APMSB08719 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Susisiekimo infrastruktūra) 7,5 7,5 N
APMSB11817 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Susisiekimo infrastruktūra) 5 5 F
APMSB11817 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Susisiekimo infrastruktūra) 5 5 I
APMSB11816 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Teritorijos sutvarkymas) 5 5 F
APMSB11816 Bakalauro baigiamasis darbas 2 (Teritorijos sutvarkymas) 5 5 I
APMSB08724 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Susisiekimo infrastruktūra) 7,5 7,5 D
APMSB08724 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Susisiekimo infrastruktūra) 7,5 7,5 N
APMSB11819 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Susisiekimo infrastruktūra) 7 7 F
APMSB11819 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Susisiekimo infrastruktūra) 7 7 I
APMSB08714 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Teritorijos sutvarkymas) 7,5 7,5 D
APMSB08714 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Teritorijos sutvarkymas) 7,5 7,5 N
APMSB11818 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Teritorijos sutvarkymas ) 7 7 F
APMSB11818 Bakalauro baigiamasis darbas 3 (Teritorijos sutvarkymas ) 7 7 I
APMSB11713 Baklauro baigiamasis darbas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 3 3 F
APMSB11713 Baklauro baigiamasis darbas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 3 3 I
APMSB11331 Darni gyvenamoji aplinka 3 3 F
APMSB11331 Darni gyvenamoji aplinka 3 3 H
APMSB11331 Darni gyvenamoji aplinka 3 3 I
APMSB11302 Darnioji urbanistika 5 5 F
APMSB11302 Darnioji urbanistika 5 5 I
APMSB11330 Darnioji urbanistika 3 3 F
APMSB11330 Darnioji urbanistika 3 3 H
APMSB11330 Darnioji urbanistika 3 3 I
APMSP11302 Darnioji urbanistika 5 5 F
APMSP11302 Darnioji urbanistika 5 5 I
APMSB14330 Darnioji urbanistika 3 3 F
APMSB14330 Darnioji urbanistika 3 3 H
APMSB14330 Darnioji urbanistika 3 3 I
APMSB07716 Kompleksinis projektas (Susisiekimo infrastruktūra) 4,5 4,5 D
APMSB07716 Kompleksinis projektas (Susisiekimo infrastruktūra) 4,5 4,5 N
APMSB07709 Kompleksinis projektas (Teritorijos sutvarkymas) 4,5 4,5 D
APMSB07709 Kompleksinis projektas (Teritorijos sutvarkymas) 4,5 4,5 N
APMSB11609 Kompleksinis projektas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 5 5 F
APMSB11609 Kompleksinis projektas 1 (Susisiekimo infrastruktūra) 5 5 I
APMSB11608 Kompleksinis projektas 1 (Teritorijos sutvarkymas) 5 5 F
APMSB11608 Kompleksinis projektas 1 (Teritorijos sutvarkymas) 5 5 I
APMSB06704 Miestotvarka 6 6 D
APMSB06704 Miestotvarka 6 6 N
APMSB11505 Miestotvarka 5 5 F
APMSB11505 Miestotvarka 5 5 I
APMSP11505 Miestotvarka 5 5 F
APMSP11505 Miestotvarka 5 5 I
APMSB07706 Miestų gatvės 6 6 D
APMSB07706 Miestų gatvės 6 6 N
APMSB11607 Miestų gatvės 5 5 F
APMSB11607 Miestų gatvės 5 5 I
APMSP11607 Miestų gatvės 5 5 F
APMSP11607 Miestų gatvės 5 5 I
APMSP11608 Miestų gatvės 5 5 F
APMSP11608 Miestų gatvės 5 5 I
APMSB11710 Miestų inžinerijos profesinės veikos praktika 12 12 F
APMSB11710 Miestų inžinerijos profesinės veikos praktika 12 12 I
APMSB11404 Miestų planavimas 5 5 F
APMSB11404 Miestų planavimas 5 5 I
APMSB11834 Miestų planavimas 3 3 H
APMSB11834 Miestų planavimas 3 3 I
APMSB11733 Miestų planavimas 4 4 H
APMSB11733 Miestų planavimas 4 4 I
APMSP11404 Miestų planavimas 5 5 F
APMSP11404 Miestų planavimas 5 5 I
APMSP11405 Miestų planavimas 5 5 F
APMSP11405 Miestų planavimas 5 5 I
APMSB11606 Miestų transportas 1 5 5 F
APMSB11606 Miestų transportas 1 5 5 I
APMSP11606 Miestų transportas 1 5 5 F
APMSP11606 Miestų transportas 1 5 5 I
APMSB08711 Miestų transportas 2 4,5 4,5 D
APMSB08711 Miestų transportas 2 4,5 4,5 N
APMSB11814 Miestų transportas 2 5 5 F
APMSB11814 Miestų transportas 2 5 5 I
APMSP11814 Miestų transportas 2 5 5 F
APMSP11814 Miestų transportas 2 5 5 I
APMSP11816 Miestų transportas 2 5 5 F
APMSP11816 Miestų transportas 2 5 5 I
APMSB11402 Pastatų architektūra ir konstrukcijos 4 4 F
APMSB11402 Pastatų architektūra ir konstrukcijos 4 4 I
APMSB08718 Pastatų naudojimas ir priežiūra 3 3 D
APMSB08718 Pastatų naudojimas ir priežiūra 3 3 N
APMSB11101 Pažintinė praktika 3 3 F
APMSB11101 Pažintinė praktika 3 3 I
APMSB07707 Požeminė urbanistika 4,5 4,5 D
APMSB07707 Požeminė urbanistika 4,5 4,5 N
APMSB11815 Požeminė urbanistika 4 4 F
APMSB11815 Požeminė urbanistika 4 4 I
APMSP11815 Požeminė urbanistika 4 4 F
APMSP11815 Požeminė urbanistika 4 4 I
APMSB08712 Statinių naudojimas ir priežiūra 3 3 D
APMSB08712 Statinių naudojimas ir priežiūra 3 3 N
APMSB11711 Technologijos ir organizavimas 5 5 F
APMSB11711 Technologijos ir organizavimas 5 5 I
APMSB11617 Teritorijų inžinerinė įranga 3 3 F
APMSB11632 Teritorijų inžinerinė įranga 4 4 H
APMSB11632 Teritorijų inžinerinė įranga 4 4 I
APMSB11403 Teritorijų planavimas 5 5 F
APMSB11403 Teritorijų planavimas 5 5 I
APMSP11403 Teritorijų planavimas 5 5 F
APMSP11403 Teritorijų planavimas 5 5 I

Universitetinės antrosios pakopos (magistrantūros) studijos

Universitetinės antrosios pakopos (magistrantūros) studijos
Modulio kodas Pavadinimas Kreditai ECTS kreditai Skyrius
APMSM11211 Darni miestų plėtra 8 8 F
APMSM11211 Darni miestų plėtra 8 8 I
APMSM11313 Eismo organizavimas ir saugumas 7 7 F
APMSM11313 Eismo organizavimas ir saugumas 7 7 I
APMSM11109 Eismo saugumo keliuose ir gatvėse organizavimas 6 6 F
APMSM11109 Eismo saugumo keliuose ir gatvėse organizavimas 6 6 I
APMSM11205 Geografinės informacinės sistemos 6 6 F
APMSM11205 Geografinės informacinės sistemos 6 6 I
APMSM11212 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 6 6 F
APMSM11212 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 6 6 I
APMSM11319 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 8 8 F
APMSM11319 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 8 8 I
APMSM11232 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 4 4 F
APMSM11232 GIS taikymas planavimui ir modeliavimui 4 4 I
APMSM11315 Judrumo valdymas 8 8 F
APMSM11315 Judrumo valdymas 8 8 I
APMSM11217 Kelių ir gatvių tinklo planavimas 6 6 F
APMSM11217 Kelių ir gatvių tinklo planavimas 6 6 I
APMSM11322 Kompiuterinis projektavimas CAD priemonėmis 8 8 F
APMSM11322 Kompiuterinis projektavimas CAD priemonėmis 8 8 I
APMSM11323 Kompiuterinis projektavimas GIS priemonėmis 8 8 F
APMSM11323 Kompiuterinis projektavimas GIS priemonėmis 8 8 I
APMSM11325 Krašto ir miesto teritorijų planavimas 7 7 F
APMSM11325 Krašto ir miesto teritorijų planavimas 7 7 I
APMSM11215 Kraštovaizdžio architektūra 7 7 F
APMSM11215 Kraštovaizdžio architektūra 7 7 I
APMSM11108 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 F
APMSM11108 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 I
APMSM11110 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 F
APMSM11110 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 I
APMSM11103 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 F
APMSM11103 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 I
APMSM11104 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 F
APMSM11104 Magistro baigiamasis darbas 1 3 3 I
APMSM11214 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 F
APMSM11214 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 I
APMSM11219 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 F
APMSM11219 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 I
APMSM11208 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 F
APMSM11208 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 I
APMSM11210 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 F
APMSM11210 Magistro baigiamasis darbas 2 3 3 I
APMSM11321 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 F
APMSM11321 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 I
APMSM11326 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 F
APMSM11326 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 I
APMSM11314 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 F
APMSM11314 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 I
APMSM11317 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 F
APMSM11317 Magistro baigiamasis darbas 3 3 3 I
APMSM11430 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 F
APMSM11430 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 I
APMSM11431 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 F
APMSM11431 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 I
APMSM11432 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 F
APMSM11432 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 I
APMSM11433 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 F
APMSM11433 Magistro baigiamasis darbas 4 30 30 I
APMSM11311 Miesto informacinės sistemos 8 8 F
APMSM11311 Miesto informacinės sistemos 8 8 I
APMSM11216 Miestų ekologija 7 7 F
APMSM11216 Miestų ekologija 7 7 I
APMSM11333 Miestų ekologija 4 4 F
APMSM11333 Miestų ekologija 4 4 I
APMSM11105 Miestų infrastruktūra 7 7 F
APMSM11105 Miestų infrastruktūra 7 7 I
APMSM11102 Miestų infrastruktūra 7 7 F
APMSM11102 Miestų infrastruktūra 7 7 I
APMSM11106 Miestų inžinerinės informacinės sistemos 6 6 F
APMSM11106 Miestų inžinerinės informacinės sistemos 6 6 I
APMSM11324 Miestų inžineriniai tinklai 6 6 F
APMSM11324 Miestų inžineriniai tinklai 6 6 I
APMSM11318 Miestų plėtros valdymas 7 7 F
APMSM11318 Miestų plėtros valdymas 7 7 I
APMSM11218 Miestų susisiekimo sistema 6 6 F
APMSM11218 Miestų susisiekimo sistema 6 6 I
APMSM11207 Miestų transporto sistemos 8 8 F
APMSM11207 Miestų transporto sistemos 8 8 I
APMSM11312 Miestų viešasis transportas 8 8 F
APMSM11312 Miestų viešasis transportas 8 8 I
APMSM11107 Planavimo reglamentavimas ir demokratija 6 6 F
APMSM11107 Planavimo reglamentavimas ir demokratija 6 6 I
APMSM11213 Socialinis ir ekonominis planavimas 6 6 F
APMSM11213 Socialinis ir ekonominis planavimas 6 6 I
APMSM11101 Statybos ir planavimo teisinis reglamentavimas 5 5 F
APMSM11101 Statybos ir planavimo teisinis reglamentavimas 5 5 I
APMSM11320 Susisiekimo infrastruktūra 7 7 F
APMSM11320 Susisiekimo infrastruktūra 7 7 I
APMSM11316 Susisiekimo infrastruktūros planavimas 8 8 F
APMSM11316 Susisiekimo infrastruktūros planavimas 8 8 I
APMSM11227 Teritorijų planavimo teorija 8 8 F
APMSM11227 Teritorijų planavimo teorija 8 8 I
APMSM11327 Transporto srautų modeliaviams 7 7 F
APMSM11327 Transporto srautų modeliaviams 7 7 I
APMSM11226 Transporto srautų teorija 8 8 F
APMSM11226 Transporto srautų teorija 8 8 I
  • Puslapio administratoriai:
  • Andrius Barauskas
  • Vaida Vabuolytė
  • Egita Lapinskaitė
  • Laura Ladietaitė
  • Justė Kareivaitė