Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Aplinkos inžinerijos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU profesorius S. Vasarevičius viešėjo Malaizijos technologijos universitete

VGTU profesorius S. Vasarevičius viešėjo Malaizijos technologijos universitete

2016-12-13
VGTU profesorius S. Vasarevičius viešėjo Malaizijos technologijos universitete
Lapkričio 21–25 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos katedros vedėjas prof. Dr. Saulius Vasarevičius viešėjo Malaizijos technologijos universitete (UTM), kur skaitė paskaitas aplinkos apsaugos politikos tematika bei dalyvavo mokslinėje konferencijoje.
 
Su šiuo, pagal QS reitingus 288 vietoje esančiu universitetu, VGTU turi sudarę „Erasmus+“ programos sutartį.
 
Nors pagrindinis vizito tikslas buvo paskaitų skaitymas, pasak S. Vasarevičiaus, laiką svetur pavyko išnaudoti įvairiapusiškai. Tuo pat metu Kuala Lumpure UTM organizavo tarptautinę konferenciją „Low Carbon Asia“, tad VGTU atstovas čia skaitė pranešimą, taip pat vadovavo vienai iš konferencijos sekcijų. Dauguma konferencijos dalyvių buvo iš Azijos šalių: Japonijos, Kinijos Korėjos, Tailando, Vietnamo, Indijos ir kt. Be Lietuvos atstovo, Europai joje atstovavo tik po vieną mokslininką iš Slovėnijos ir Vengrijos. Pastarasis buvo aukštą citavimo indeksą turinčio žurnalo „Cleaner production“ redaktorius.
 
„Daugiausiai įspūdžių susiję su egzotika. Malaizijoje apie 70 procentų gyventojų yra musulmonai, studentės ir dėstytojos rengiasi pagal religinius reikalavimus. Paskutinę dieną šeimininkai suorganizavo man išvyką į paukščių parką bei senuosius sultono rūmus – gyvai pamačiau tokių paukščių, kuriuos iki šiol stebėti teko tik per televizorių“, – su šypsena prisimena S. Vasarevičius.
 
Neabejojama, jog ir toliau bus siekiama vystyti sėkmingą VGTU ir UTM bendradarbiavimą. Ateityje šio universiteto magistrantai turėtų atvykti į VGTU, čia atlikti tyrimus, planuojama rengti bendras publikacijas.
    • Puslapio administratoriai:
    • Kristina Bazienė
    • Egita Lapinskaitė
    • Laura Ladietaitė
    • Justė Kareivaitė